недела, 21 јули 2024

Низ бракоразводната постапка на штипски сопружници мажот заврши во полиција

Триесет и седумгодишна штипјанка го пријавила својот сопруг во полиција од кого се разведувала поради, како што навела, физички напад.

Објавено на

часот

Сподели

Ноќеска, десет минути по полноќ, полицијата го лишиле од слобода Е.Д.(39) од Штип, постапувајќи по претходна пријава дека физички ја нападнал неговата 37-годишна сопруга со која се во бракоразводна постапка, велат од МВР и додаваат дека по целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

Повеќе детали не се споделени со јавноста.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ