сабота, 20 јули 2024

Нелегално сечел дрва со моторна пила, па бегал од полицијата

Објавено на

часот

Сподели

Околу 11.00 часот во атар на село Елово, информираа денеска од МВР, тој бил затекнат при сеча на огревно дрво со моторна пила, а откако ги забележал полициските службеници побегнал.

Дрвата и пилата биле одземени и предадени на Шумска полиција, а по преземени мерки И.Ш. бил пронајден и лишен од слобода.

 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ