недела, 21 јули 2024

„Некаде во Македонија“ – изложба на слики на Вернон Џонс во Галерија Матица

Вечерва во галеријата Матица во Скопје ќе се отвори изложба на слики на Вернон Џонс (Велс, Обединето Кралство). На изложбата ќе бидат претставени триесетина дела создавани и инспирирани од македонскиот пејзаж.

Објавено на

часот

Сподели

Вернон Џонс е уметник од  Велс, којшто последниве неколку години живее и твори во Македонија.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ