недела, 21 јули 2024

Не можеше потешко: Струга ќе игра против Слован во првото квалификациско коло во ЛШ

Попладнево беше извршена ждрепката за првото коло во квалификациите во Лигата на шампиони, Струга доби тежок противник и ќе игра против Слован Братислава.

Објавено на

часот

Сподели

На денешната жрепка во Нион, Струга беше сместена во групата 1 и тоа помеѓу клубовите кои не беа носители.

Шампионот на Македонија немаше среќа и доби тежок противник, во првото коло во квалификациите во Лигата на шампиони ќе игра против Слован Братислава.

Клубот од Словачка ќе биде домаќин на првиот натпревар кој ќе се игра на 9/10 јули, додека пак реваншот ќе се игра на 16/17 јули во Македонија.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ