среда, 24 јули 2024

Не може да се вози на патот Берово – Струмица, затворен е поради сообраќајка

Поради сообраќајна незгода, патниот правец Берово – Струмица е затворен за сообраќај во двата правци, информираат од АМСМ.

Фото: Илустрација

Објавено на

часот

Сподели

Како што посочуваат, патот е затворен од 16:20 часот.

Причините за несреќата засега не се познати, а не се знае и кога ќе биде нормализиран сообраќајот.

Се очекуваат детали за тоа кога патот ќе биде целосно прооден за сите патнички возила.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ