недела, 14 јули 2024

На Табановце се чека половина час

На граничниот премин Табановце се бележи зголемена фреквенција на возила, времето на чекање за влез во земјава е околу 15 до 30 минути. На останатите гранични премини од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата, информира АМСМ.

Објавено на

часот

Сподели

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози. Интензитетот на патните правци надвор од градските средини е умерен.

АМСМ препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација и внимателно управување со возилата, особено на патиштата низ котлините, речните долини и клисурите, каде има можност од појава на одрони. Ова посебно се однесува за делниците Катланово – Велес, Маврово – Дебар – Струга, Виница – Берово и Кочани – Делчево.

АМСМ воедно потсетува дека од денеска е поставен времен сообраќаен режим на регионалниот пат Р1109, делница Понов мост – влез во Богданци, поради реконструкција со проширување. 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ