среда, 24 јули 2024

МВР: 36-годишна жена извршила двојно убиство во Кратово

В.И. (36) од Кратово синоќа ги убила сопругот и свекорот, соопшти МВР. Таа е приведена и задржана во полициска станица и по целосно документирање на случајот против неа ќе биде поднесена соодветна пријава.

 

Објавено на

часот

Сподели

„Жената се сомничи дека во семејната куќа во Кратово со остар предмет ги нападнала нејзиниот сопруг Ј.И. (38) и неговиот татко С.И. (63), кои починале од здобиените повреди. По насоки на јавен обвинител телата на починатите биле предадени на обдукција“, соопшти МВР.

 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ