сабота, 13 јули 2024

Мурињо со еден гест откри каде ќе биде тренер следната сезона (ВИДЕО)

Објавено на

часот

Сподели

Мурињо минатото лето имаше само седум милиони евра буџет, останатите играчи кои пристигнаа беа на позајмици или дојдоа како слободни агенти. Рома нема широк ростер на квалитетни фудбалери, тоа често го потенцираше Португалецот.

По вчерашниот меч, Мурињо направи гест дека останува во Рома кога беше запрашан од фановите за неговата иднина.

 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ