среда, 24 јули 2024

Му се заканувале барајќи му 80.000 евра, па му го запалиле автомобилот

Ноќеска во 01.15 часот во СВР Скопје, 33 – годишен маж од Скопје пријавил дека претходниот ден од телефонски број на лице кое го познавал му биле испраќани пораки со заканувачка содржина и му биле барани 80.000 евра.

Објавено на

часот

Сподели

Подоцна во 00.40 часот на 21.06.2024 негов сосед го известил дека било опожарено неговото возило форд фиеста со скопски регистарски ознаки, кое било паркирано пред неговата куќа. Пожарот бил изгаснат,а повредени лица нема.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ