вторник, 23 јули 2024

Младиот битолчанец што вчера беше пријавен за исчезнат е пронајден жив

19 годишниот Стефан Ангеловски од битолската населба Горно Оризари е пронајден жив и здрав, објави фејсбук страницата Бабам Битола која вчера алармираше за исчезнувањето на младиот битолчанец.

Објавено на

часот

Сподели

Регионалниот ЦУК Битола, вчера информираше дека момче на 19 години од Горно Оризари е пријавено за исчезнато од страна на неговите родители во СВР Битола во 20:30 часот.

Пред полноќ акцијата успешно завршила.

Во 23:50 часот од полицајците на МВР, СВР Битола десетина минути пред полноќ го пронашла младиот Стефан Ангеловски.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ