сабота, 20 јули 2024

Младинскиот репрезентативец Деспотовски потпиша за Шериф Тираспол

Младинскиот репрезентативец на Македонија, Стефан Деспотовски се сели во Молдавија, потпиша со гигантот Шериф Тираспол.

Објавено на

часот

Сподели

21 годишниот Стефан Деспотовски започнува нова авантура, десниот бек го напушта Работнички и се сели во Молдавија.

Младинскиот репрезентативец на Македонија потпиша двегодишен договор со Шериф Тираспол, еден од најголемите клубови во земјата.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ