сабота, 13 јули 2024

Муслиманските верници ќе слават Курбан Бајрам, недела нема да работат

Министерството за труд и социјална политика соопшти дека 16 јуни 2024 година (недела), првиот ден на Курбан Бајрам е неработен ден за граѓаните од муслиманската вероисповед.

Фото: Пиксабеј

Објавено на

часот

Сподели

Министерството за труд и социјална политика на граѓаните од муслиманската вероисповед им го честита празникот Курбан Бајрам.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ