недела, 21 јули 2024

Мисијата е завршена, Реал Мадрид го договори трансферот на Белингем

Објавено на

часот

Сподели

Фабрицио Романо информира дека трансферот на Белингем во Борусија Дортмунд е завршена работа.

Двата клуба постигнале договор, обесштетувањето ќе биде 100 милиони евра плус бонуси.

Белингем ќе потпише шетгодишен договор со трајност до јуни 2029 година. Личните услови беа договорени уште во април.

Наскороо англискиот фудбалер ќе ги помине медицинските тестови и трансферот и официјално ќе биде комплетиран.

Реал Мадрид сака до крајот на оваа недела да го објави ангажманот на Белингем.

Откако ќе ја заврши работата со овој трансфер кој беше приоритетен, кралскиот клуб веројатно ќе се насочи кон Хари Кејн кој треба да биде замената за Бензема.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ