четврток, 18 јули 2024

Милион евра од Владата за патната инфраструктура во Кавадарци

На Општина Кавадарци ѝ се доделени средства од Владата преку заемот на Светска банка, во износ од 1.112.010 евра, што се реализира од страна на Министерството за транспорт и врски, а со цел подобрување на локалната патна инфраструктура, информираа денеска од кабинетот на градоначалникот Митко Јанчев.

Објавено на

часот

Сподели

„Во тек е уривање на стариот асфалт и подготовки за ново асфалтирањето на улица ‘Ѓорѓи Соколов’’ на површина од 3.500 квадратни метри, активност што е во рамки на ‘Проектот за поврзување на локални патишта’’’, соопштија од кабинетот на Јанчев.

Изведувач на работите e ,,Градба промет”.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ