четврток, 18 јули 2024
Новата метода на американските газди

Милан со Србин го менува Брахим Диаз, „мaнибол“ алгоритамот го одреди идеалното засилување

Објавено на

часот

Сподели

Милан не планира да се расфрла со пари на трансфер пазарот, затоа Паоло Малдини и Рики Масара добија откази, новиот сопственик Гери Кардинале со помош на „манибол“ алгоритамот ќе го гради тимот.

Како што пренесуваат медиумите од Италија, со новата метода веќе е идентификувана замената на Брахим Диаз, кој се врати во Реал Мадрид.

Лазар Самарџиќ од Удинезе е идеално засилување, Србинот ќе биде цел број 1 за да се надополни отсуството на Шпанецот во офанзивниот дел од средниот ред.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ