вторник, 23 јули 2024

Милан и официјално го потврди отказот на Малдини

Објавено на

часот

Сподели

Малдини доби отказ од Милан поради несогласувања со газдите на клубот за трансфер политиката.

„Милан соопштува дека Паоло Малдини ја заврши својата улога во клубот почнувајќи од 5 јуни 2023“, соопштија од клубот.

Малдини беше еден од најзаслужните за препородот на Милан, освојувањето на Скудетото и враќањето на росонерите во Лигата на шампионите.

Фановите и фудбалерите се шокирани од одлуката на сопствениците, најголемиот дел од нив се скептици за иднината на клубот, времето ќе покаже кој е во право.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ