недела, 21 јули 2024

Мицкоски му посака успех на Филипче, работа за татковината и коструктивна СДСМ

На господинот Филипче му посакувам успешна работа, да бидат конструктивна опозиција, да работат во интерес на граѓаните и татковината, изјави премиерот Христијан Мицкоски прашан за коментар за вчерашниот избор на Венко Филипче за претседател на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија

Објавено на

часот

Сподели

Изборот на Филипче е работа на СДСМ и на членството на партијата, рече Мицкоски.

„Ние рековме дека нема да се мешаме, не сакаме да им правиме на другите тоа што не сакаме другите нам да ни го прават. И во моето експозе во парламентот кажав дека секогаш кога станува збор за интересите на Македонија и на македонските граѓани, подавам рака. Така ќе биде и во иднина. Членството на СДСМ одлучило така, нам не ни преостанува ништо друго освен таа одлука да ја почитуваме бидејќи немаме право и не сакаме да се мешаме во внатрешните работи на другите политички партии, рече Мицкоски одговарајќи на новнарски прашања по поставувањето камен-темелник за нова градинка во општината Бутел. 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ