недела, 14 јули 2024

Метеоаларм: Жолто ниво на опасност од горештините

Денеска ќе биде активно жолтото ниво на опасност, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи.

Објавено на

часот

Сподели

Времето ќе биде многу топло со дневни температури насекаде над 30 Целзиусови степени, а наместа и до 40 степени, со што ќе биде активно жолтото ниво за опасност од високи температури, објави УХМР.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ