петок, 12 јули 2024

Меси: Интер Мајами ќе биде мојот последен клуб

Лео Меси има јасна визија за неговиот преостанат дел од фудбалската кариера, негов последен клуб ќе биде Интер Мајами, но не открива кога ќе се случи тоа.

Објавено на

часот

Сподели

Аргентинецот ги реши сите дилеми околу тоа каде ќе ја заврши кариерата, ќе остане отворено уште прашањето кога ќе биде тоа.

„Интер Мајами ќе биде мојот последен клуб, да. Сакам да играм фудбал, уживам во него уште повеќе бидејќи сум свесен дека има се помалку и помалку“, изјави Меси за „ЕСПН“.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ