недела, 14 јули 2024

Меси е неизвесен за четвртфиналето против Еквадор

Аргентина ноќеска игра четвртфинален натпревар на Копа Америка против Еквадор, а селекторот Лионел Скалони има дилема дали да ризикува со Меси.

Објавено на

часот

Сподели

Меси го пропушти последниот меч од групната фаза поради ситна повреда, а неизвесно е дали е опоравен за следниот меч.

Меси инсистира дека е спремен, но последниот збор ќе го има Скалони кој наводно размислува да го одмори за потенцијалното полуфинале или да го стави во игра во случај ако има негативен резултат.

Во слуачј Меси да остане на клупата напаѓачкиот тандем на Аргентинците ќе го сочинуваат Лаутаро и Алварез.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ