вторник, 23 април 2024

Ментол-леден колач

Објавено на

часот

Сподели

 

Приготвување:

Тестото:

Загрејте ја рерната на 200 степени. На пекач во форма на правоаголник ставете фолија за печење. Во помал сад измешајте ги брашното, какаото, прашокот за печиво и солта.

Во два големи сада одвојте ги белките и жолчките од јајцата. Изматете ги белките со средна брзина на миксерот. Постепено додавајте 6 лажици од шеќерот. Продолжете да матите на голема брзина додека не се создадат цврсти (но не и суви) грутки.

Со миксерот изматете ги жолчките и останатите 6 лажици шеќер заедно со екстрактите, додека да се зацврсти, околу 3 минути. Со мала брзина матете ја смесата со брашното додека да стане компактна. Додајте ги белките и измешајте. Истурете ја смесата во подготвениот пекач; измазнете го горниот дел. Печете 12 минути, или додека тестото да се зацврсти. Оставете го 2 минути да се олади на решетка.

Попрашете една чиста крпа со шеќер во прав; превртете го пекачот врз крпата. Отстранете го пекачот; внимателно отстранете ја фолијата од колачот. Почнувајќи од пократкиот крај, намотајте го колачот сосе крпата; убаво оладете го на решетка.

 

Филувањето:

Одмотајте го колачот и рамномерно намачкајте го со сладолед. Потоа повторно намотајте го. Цврсто завиткајте го во нелеплива фолија и со работ надолу замрзнете го преку ноќ.

 

Глазурата:

Во мало тавче загрејте ги шлагот, чоколадата и медот на тивок оган, додека чоколадата да се стопи, а глазурата да биде сјајна и мазна, 1 до 2 минути. Додадете ги екстрактите; оладете го до собна температура.

Одвиткајте го колачот од фолијата; измазнете го работ. Ставете го колачот на мрсна хартија врз решетка. Истурете ја глазурата и убаво премачкајте го колачот со неа. Врвот на колачот украсете го со рендана чоколада. Замрзнете го додека не сестврдне.

Состојки:

За тестото:

8 лажици брашно

5 лажици незасладено какао

1 рамна лажичка прашок за печиво

прстофат сол

5 големи јајца, на собна температура

12 лажици шеќер

половина лажичка екстракт од ванила

половина лажичка екстракт од ментол

 

За филот:

1 кг сладолед со вкус на ментол, стопен

 

За глазурата:

8 лажици шлаг

170 г чоколада за готвење, искршена

2 лажици мед

половина лажичка екстракт од ванила

половина лажичка екстракт од ментол

 

За украсување:

рендана бела или црна чоколада

шеќер во прав

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ