недела, 14 јули 2024

Медведев ѝ се закани на Европа со хиперсонични напади

Објавено на

часот

Сподели

Медведев почна да го критикува Расмусен, нарекувајќи го неинтелигентна личност која целосно го изгубила разумот.

„Дали некој од вас го прашал населението во тие земји? Кој од нив сака војна со Русија? Очигледно ја поддржувате идејата за хиперсонични напади врз Европа, нели? И што мисли чичко Сем (САД) за сето ова? Ова дефинитивно ќе влијае и на нив“, се закани Медведев, кој моментално ја извршува функцијата заменик-претседател на рускиот Совет за безбедност.

„Ова е токму пример за тоа што се случува кога ќе станете советник на алчни гниди како корумпираните нацисти“, објави Медведев на Телеграм.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ