четврток, 18 јули 2024

Маж од Богданци осомничен за силување на малолетничка

Полицијата го уапсила 52-годишниот Б.Г. од Богданци кој се сомничи за силување на малолетничка.

Фото: Илустрација

Објавено на

часот

Сподели

СВР Струмица информира дека мажот бил задржан во полициска станица и дека за случајот бил повикан јавен обвинител од Гевгелија.

По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ