недела, 21 јули 2024
Хрватот сака уште една сезона во белиот дрес

Марка: Модриќ одби 80 милиони евра по сезона од Саудиска Арабија, приоритет му е Реал

Објавено на

часот

Сподели

Лука Модриќ е една од фудбалските ѕвезди кои добија понуди од Саудиска Арабија, како што пренесува Марка, Ал Ахли му нуди на Хрватот 80 милиони евра по сезона за преселба на Средниот Исток.

Но во моментов Лука Модриќ одолева на богатиот предлог и преферира да продолжи во Реал Мадрид.

Весникот вели дека фудбалерот од средниот ред околу 20. јуни треба да се врати во Мадрид и да ги финализира процедурите за уште една сезона, негова 12та, во белиот дрес.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ