недела, 14 јули 2024

Магла на Ѓавато

Утринава има магла на Ѓавато со видливост до 100 метри, јави АМСМ. 

Објавено на

часот

Сподели

На останатите државни патишта сообраќајот се одвива непречено во зимски услови, по наместа влажни коловози.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ