четврток, 25 јули 2024

Магистралниот пат Битола -Прилеп е пуштен за сообраќај

Сообраќајот на магистралниот пат Битола -Прилеп е нормализиран, соопштија вечерва од Авто мото сојузот на Македонија (АМСМ).

Фото: Архива

Објавено на

часот

Сподели

Автопатот беше затворен за сообраќај денеска попладне часот поради сообраќајна незгода.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ