четврток, 25 јули 2024

Локализирани пожарите во Дојран и Свети Николе

Објавено на

часот

Сподели

Пожарникарите од Свети Николе и доброволци, со помош на храбрите пилоти на полициските хеликоптери пожарот е локализиран. Се врши проверка и догаснување.

Од ЦУК информираат дека на 112 е добиена информација за пријава на шумски пожар во местото викано Стрелиште во Битола, кај Брегалница на патот накај Пенуш и кај село Жиганци, општина Чешиново – Облешево каде гори нискостеблеста шума.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ