четврток, 25 јули 2024

Лефков: Фрчковски е грдото лице на власта на СДСМ и ДУИ, секој треба да биде повикан на одговорност

Фрчковски е грдото лице на владеењето на претходната власт на СДСМ и ДУИ. Од тоа што можевме во јавноста да го видиме, гледаме дека како амбасадор на Македонија уживал во удопствата кои му ги обезбедил Зоран Заев со именувањето, а во исто време нема отчет како се трошеле народните пари, односно парите биле трошени на непознат начин, изјави пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Миле Лефков.

 

Објавено на

часот

Сподели

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ