вторник, 23 јули 2024
НБА

Леброн Џејмс ќе потпише со ЛА Лејкерс на две години за максимални 104 милиони долари

Неколку извори од САД објавија дека Леброн Џејмс и ЛА Лејкерс си подале рака за нова двегодишна соработка вредна 104 милиони долари.

Објавено на

часот

Сподели

Леброн Џејмс минатиот месец се откаже од договорот со ЛА Лејкерс за сезоната 2024/25, но малкумина очекуваа тој да ја промени средината, особено откако „езерџиите“ како пик на драфтот го одбраа неговито син Бони Џејмс.

Последните информации велат дека Леброн Џејмс и ЛА Лејкерс сега си подале рака за нова двегодишна соработка вредна максимални 104 милиони долари.

Со вакв сума, Леброн Џејмс ќе стане првиот кошаркар во историјата на НБА кој заработил над 500 милиони долари од договори.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ