четврток, 25 јули 2024
Серија А

Лацио го победи Емполи и како вицешампион ја заврши сезоната во Серија А (ВИДЕО)

Објавено на

часот

Сподели

По три минути игра во вториот дел Ромањоли погоди за водство на лацијалите, а во судиското продолжение од мечот Луис Алберто ги постави конечните 2-0.

Лацио освои 74 бодови и го задржа второто место на табелата пред Интер и Милан кои исто така изборија место во Лигата на шампионите.


 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ