сабота, 20 јули 2024

Кутиров поднесе оставка од директорската функција на Царина, на нејзино место доаѓа Богоев

Објавено на

часот

Сподели

„Сакам да се заблагодарам на Владата и на премиерот Димитар Ковачевски за безрезервната поддршка во изминатите две години, што придонесе Царинската управа да прерасне во една од водечките професионални и технолошки напредни институции во државата“, напиша Кутиров. 

На нејзиниот наследник му посакува успешна работа и, како што вели, уште подобри резултати.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ