четврток, 25 јули 2024

Куче скитник нападна жена, до смрт го изгриза нејзиното милениче

Вчера околу 10 часот во ОВР Гостивар, П.Ѓ.(69) од Скопје пријавил дека во село Тресонче, неговата сопруга Е.С.Ѓ. била касната од куче скитник.

Објавено на

часот

Сподели

Во истиот напад неговото куче – домашен миленик било усмртен од истото куче скитник.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ