сабота, 20 јули 2024

Кривична пријава за четири лица за убиство во обид

СВР Струмица поднесе кривична пријава против Е.М. (38), А.Ф. (18), А.М. (18) и еден малолетник, сите од Струмица, поради сомневање за сторено кривично дело „убиство во обид“.

Објавено на

часот

Сподели

На 16 јуни, по претходно нарушени меѓусебни односи, второпријавениот физички го нападнал Е.И. (23), а истиот ден пријавените насилно влегле во неговиот дом, физички го нападнале и му нанеле повреда со нож.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ