среда, 24 јули 2024

Кривична пријава за синот што ја запали куќата на родителите во Неготино

СВР Велес поднесе кривична пријава против М.А.(27) од Неготино, поради постоење основи на сомнение за сторено едно кривично дело загрозување на сигурноста, две кривични дела предизвикување општа опасност и две кривични дела неизвршување на судска одлука.

Објавено на

часот

Сподели

Пријавениот, во повеќе наврати упатил закани на неговите родители, а по изречена мерка „забрана да се приближува на растојание на 100 метри до домот“ од Основен суд – Неготино, во два наврата ја прекршил, а кога отишол во нивниот дом, предизвикал пожар.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ