недела, 14 јули 2024

Кривична пријава за силување и снимање со мобилен

И.A. (48) доби кривична пријава од СВР Куманово поради постоење сомневање за сторено кривично дело „полов напад и силување“.

Објавено на

часот

Сподели

На 9 јуни А.И. во неговиот дом, со закана извршил обљуба над Б.К., а целиот настан го снимил со мобилен телефон, информираат од МВР.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ