сабота, 20 јули 2024

Колоната на новата мексиканска претседателка учествуваше во сообраќајка, едно лице загина (ВИДЕО)

Колоната на новоизбраната мексиканска претседателка Клаудија Шејнбаум учествуваше во сообраќајна несреќа во која едно лице загина, а неколку други се повредени.

Фото: скриншот

Објавено на

часот

Сподели

Во несреќата не учествувал автомобилот во кој се возела Шејнбаум, соопштија од тимот на претседателката.

Шејнбаум застанала да ги провери повредените лица на кои им помагале екипи за брза помош по несреќата во Монклова, град во северната држава Коахуила, соопшти нејзиниот тим.

„Длабоко жалиме што едно лице загина во другото возило“, се вели во соопштението.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ