вторник, 16 јули 2024
Аргентинецот пред трансфер на Енфилд

Клаузула во договорот му спаси богатство на Ливерпул, „црвените“ евтино пројдоа со Мекалистер

Објавено на

часот

Сподели

Јирген Клоп наскоро ќе го добие првото засилување за новата сезона, се потпишуваат последните документи за трансфер на Алексис Мекалистер од Брајтон.

Зделката подолго време се најавуваше, и во прв момент се говореше дека Аргентинецот може да го чини Ливерпул и до 70 милиони фунти.

Но како што пренесува новинарот Фабрицио Романо, клаузула во договорот им спасила богатство на „црвените“ и тие всушност ќе платат двојно помалку, односно околу 35 милиони фунти.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ