недела, 21 јули 2024

Ќе се проширува патот Понов мост-Богданци, од утре времен сообраќаен режим

Поради проширување на делницата од Понов мост до влезот во Богданци од утре ќе биде воспоставен времен сообраќаен режим на регионалниот пат Р1109, информираа од АМСМ.

Објавено на

часот

Сподели

АМСМ информира дека од утре на регионалниот пат Р1109 ќе биде поставен времен режим на сообраќај поради реконструкција со проширување.

Ќе се проширува делницата Понов мост – влез во Богданци.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ