четврток, 18 јули 2024
Зделка вредна 60 милиони евра

Ким Мин Џае прво во војска па потоа трансфер во Манчестер јунајтед

Објавено на

часот

Сподели

Ким Мин Џае по само една сезона на југот на Италија го напушта стадионот „Диего Армандо Марадона“.

Како што пренесува Ил Матино, се е договорено за негова преселба во Манчестер јунајтед, дефанзивецот во неделата за време на прославата на Скудетото ги известил соиграчите дека ќе ја промени средината.

Тој прво ќе се врати во Јужна Кореја за да отслужи воен рок па ќе се пресели на Олд Трафорд, „ѓаволите“ ќе ја платат неговата откупна клаузула од 60 милиони евра.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ