недела, 14 јули 2024

Кфор ја отстрани бодликавата жица во Звечан: „Србите и Кфор немаат проблем“

Објавено на

часот

Сподели

Таа жица до денес ги раздвојуваше припадниците на Кфор и Србите кои веќе со денови се собираат кај зградата на општината, барајќи припадниците на косовската полиција да се повлечат од северот на Косово, внесувајќи албански градоначалници во општинските згради.

Како што наведе српската страна, тоа го потврдува фактот дека „Србите и Кфор немаат проблем на теренот туку дека проблемот го направиле специјалците на (косовскиот премиер Аљбин) Курти“.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ