сабота, 20 јули 2024

Казнети 254 возачи во Скопје

За време на сообраќајните контроли на територија на Скопје вчера се изречени вкупно 254 казни, меѓу кои за брзо возење 53 санкции

Објавено на

часот

Сподели

Напипани се и 15 казни за возење без возачка дозвола, девет санкции за користење мобилен телефон при возење, четири санкции за минување на затворен сигнал – црвено свлетло, 20 мерки за некористење на сигурносен појас…

Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови велат од МВР и апелираат до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ