петок, 12 јули 2024

Казнети 17 мотоциклисти во Скопје

За време на вчерашните сообраќајни контроли во Скопје казнети се 17 мотоциклисти, а вкупно изречени се 123 казни за разни видови прекршоци.

Објавено на

часот

Сподели

Меѓу санкционираните, за возење без возачка дозвола биле 13, изречени се 17 мерки за прекршоци што ги прават возачите на мотоцикл, пет санкции за користење мобилен телефон при возење.

„Изречени се три мерки за некористење сигурносен појас, седум санкции за минување на затворен сигнал (црвено светло), како и казни за друг вид прекршоци. Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваме сообраќајните правила и прописи“, стои во соопштението од МВР.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ