недела, 21 јули 2024

Катар објави дека примирјето меѓу Израел и Хамас е продолжено за два дена

Објавено на

часот

Сподели

Претходно договореното примирје требаше да истече по денешниот ден, пишува британскиот јавен сервис.

Катар посредува во разговорите меѓу Израел и Хамас.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ