вторник, 23 јули 2024

Касарната во Тетово во март останала без струја и вода поради несмасност на багерист

Управувајќи со багер тетовец оштетил кабел, по што касарната останала без вода и струја. Случајот е од март годинава, а МВР сега против тетовецот поднесе кривична пријава.

Фото: Илустрација

Објавено на

часот

Сподели

„СВР Тетово поднесе кривична пријава против А.Л.(33) од Тетово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело – уништување или оштетување на јавни инсталацииНа 20.03.2024 пријавениот, управувајќи работна машина-багер, оштетил електричен кабел, кој го користи Армијата, односно касарната Еребино, која останала без електрично напојување и без вода“, се вели во сооптението на МВР.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ