вторник, 16 јули 2024

Карим Бензема потпиша за Ал Итихад, ќе заработува 200 милиони евра годишно

Објавено на

часот

Сподели

Откако утринава се збогуваше со Реал Мадрид, Бензема вечерва го комплетираше трансферот во Ал Итихад.

Тој стави потпис на двегодишен договор со опција за продолжување на уште една сезона.

Годишната плата на Бензема ќе биде околу 200 милиони евра, во неа ќе бидат вклучени и комерцијалните договори.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ