недела, 14 јули 2024

Кафу: Колку повеќе Бразилци направат трансфер во Премиерлигата, толку помали шанси имаме за триумф на СП!

Бразилската легенда, Кафу испрати сериозна провокација до британските медиуми и вели дека прават штета што често ги „пумпаат“ своите играчи и тимови.

Објавено на

часот

Сподели

„Кариоките“ разочараа на мундијалот во Катар, беа елиминирани од Хрватска во четвртфиналето.

Тите доби отказ, беше започнат нов проект но легендарниот Кафу има одредени сомнежи.

„Се плашам дека колку повеќе Бразилци направат трансфер во Премиерлигата, толку помалку шанси имаме за триумф на Светско првенство“ – вели поранешниот десен бек.

„Замислете како секоја недела ви „перат мозок“, медиумите ви кажуваат дека сте најдобар во светот, а вие не сте воопшто блиску до најдобрите“.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ