петок, 19 јули 2024

Јован Деспотовски поднесе оставка на функцијата директор на ТИРЗ

Поднесувам оставка на функцијата директор на ТИРЗ, мандатот ми истекува во декември, но веќе имаме нова политичка реалност, рече денеска на брифинг со новинарите, Јован Деспотовски.

Објавено на

часот

Сподели

Деспотовски рече дека немал никаков притисок од „политичкиот опонент“.

„Ова што кулминираше деновиве, бара мој целосен ангажман“, рече Деспотовски..

 

Деспотовски на брифгнгот ги соопшти бројките од се што е сработено во ТИРЗ за време на неговиот мандат. 

Деновиве тој беше ангажиран со партиските избори во СДСМ, беше кандидат за претседател на партијата.

За претседател беше избран поранешниот министер за здравство и актуелен директор на „Фодација Заев“, Венко Филипче.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ