четврток, 18 јули 2024
Лидеерот на ГРОМ по вчерашната лидерска средба

Јакимовски: И Ковачевски е Марадона за Мицкоски кому местото му е во месен комитет

Објавено на

часот

Сподели

„Па нели Ковачевски бил нелигитимен премиер зошто не победил на избори. Ти победи или изгуби на парламентарни избори? Со кој легитимитет ти ќе влезеш во Влада и згора нелегитимен да ти биде премиерот Ковачевски?

Пријатели од ВМРО ДПМНЕ, вратетете го човеков во месен комитет и пратете го на политичка школа зошто веќе и Ковачевски за него стана Марадона!  ДУИ ќе излезе од Влада, Мицковски ќе влезе ќе ја голтне ‘бугарската жаба’ и ќе ги изгласа уставните промени и за еден месец ќе му ги удрат клоците од влада и ДУИ ќе се врати назад. 

п.с. Тетка ми викаше „Паметначович“, порача Јакимовски преку својот фејсбук – профил.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ