четврток, 25 јули 2024
Серија А

Интер со победа ја заврши сезоната во Серија А (ВИДЕО)

Објавено на

часот

Сподели

Единствениот погодок го постигна Брозовиќ во 37. минута по асистенција на Лукаку.

Интер во моментов е на втората позиција на табелата, од таму може да падне само ако Лацио слави на гостувањето кај Емполи.

 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ