вторник, 16 јули 2024

Институт за војна: Украинците ја спроведуваат контраофанзивата на најмалку четири подрачја на фронтот

Објавено на

часот

Сподели

Руски извори спомнуваат украински активности во Луганската област во близина на Белогоровка, додека руското министерство за одбрана и други руски извори тврдат дека украинските трупи извеле локализирани напади во пограничните делови на областите Доњецк и Запорожје, пишува Гардијан.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ